تبلیغات
دغدغه های دو آشنا

دغدغه های دو آشنا
محبت را دوای درد می دانم... یاعلی مدد
قالب وبلاگ
سی و شش سال گذشت و برخی بازنشسته اید و برخی هنوز برای خدمت به جوانان و مردم انرژی دارید. برخی بعد از جنگ به کار پیوستید. برخی همت و باکری و صیاد و فلاحی و بابایی را دیده اید، و بهشتی را و مطهری را و ... امام را... من یک جوان نسل سومی ام. بی اغراق بی اغراق با شما پربیگانه ام. اما شما خود با هم بیگانه نیستید. علی رغم اینکه بیگانه می نمایید. از شما چند سوال دارم. نترسید!!! سوال اینقدرها هم ترس ندارد. بعضی هایتان از سوال بیش از جواب می ترسید. اما سوال دنیا به از جواب آخرت...

همه تان آقا را می شناسید. اگر چشم دارید و چشمداشت ندارید. وضع زندگی و مدیریتش را هم می دانید. من حالا سوالم را بپرسم. از شما مسئولین. چه آنهایی که ادعای ولایتمداریشان گوش فلک را دریده و چه آن ها که بعضی وقت ها ولایت را در حد یک میدان برای دور زدن می دانند...

در این سی و شش سال چه کردید؟
بینی و بین الله ژست مدیریت را کنار بگذارید و گزارشات مالوف را بیاندازید برود. نمی خواهد الآن را با سی و شش سال قبل که من و خیلی های دیگر نبودند مقایسه کنید و بگویید سی و شش سال پبش راه آسفالت نبود و الآن هست. سی و شش سال پیش جوان ها هم آسفالت نبودند.
سوال این نیست که چه پروژه هایی انجام دادید! سوال این است در این سی و شش سال برای خدا، برای حق، برای میهن، برای من! چه یادگاری کاشتید؟ نظام آموزشی را چه کردید؟ مهم نیست قبل انقلاب چطور بود! الآن با آن چه کردید؟ اقتصاد را چه کردید؟ بانک را؟ سود بانکی را؟ قیمت برابری ریال را؟ قیمت کتاب را؟ قیمت نان را؟ چه کردید؟

به مادران شهدا چه جوابی می دهید؟
آمریکا نگذاشت؟ شهدا که جلوی همان آمریکا جان عزیزشان را ارزانی کردند! شما چطور؟ تا پای جان برای میهن کار کردید؟ سینمای حال ما بهتر است یا فیلم فارسی ها؟ حجاب سی و شش سال قبل نهادینه بود یا الآن؟

چقدر حقوق می گیرید؟
اندازه مزدتان کار کردید؟ با خودرو و خانه مردمی چه کردید؟ چه می کنید؟ آیا اندازه اجاره خانه سازمانی شما، جوان اکنون میهن پول دارد که خانه دار شود؟ در طول ساعات کاری چقدر به این فکر می کنید با این حجم پول اخر ماه چه کنید؟ چند بار وسط جلسه حواستان پرت انبوه حقوق ها می شود؟

در تصمیم گیری ها چقدر مطالعه داشتید؟
می دانستید بعضی تصمیم هایتان سرنوشت عده ای از مردم را دگرگون می کند؟ چقدر با اهل فن مشاوره کردید؟ اصلا چندجا از پست هایتان واقعا تخصص (نه سواد) داشتید؟ چرا بعضی از پست ها را قبول کردید که در آن تخصص نداشتید؟ مگر امام علی علیه السلام در این باره می گوید: ... مسلمان نیست ... 

چند بار پارتی شدید؟
حرام است. همین. حرام! یعنی خدا نهی کرده. خدا ... اگر می ش...

چند جوان متخصص و متعهد را رد کردید؟
چقدر جوان را راهی غرب کردید؟ همان هایی که حاضر بودند با اقل امکانات فقط ... کار .... کنند برای میهنشان. چند تا بلیت با دست خودتان خریدید برای جوان ها (مغزها)؟

در دادن پست به زیردستهایتان چه مهم بود؟
رابطه؟ سفارش؟ مطیع بودن؟ می دانید که حتما هم می دانید، برخی مسئولین جزء، فرق هر را از بر نمی فهمند؟ می دانید با ضعف مدیریت برخی ها چه سرمایه های عظیمی تلف می شود؟

سوال زیاد است و مرا هم حوصله ای نیست. اما جواب را هم ... 
 برچسب ها: 22 بهمن، مسئولان، سی و ششمین سالگرد انقلاب اسلامی، سوال از مسئولین،
[ دوشنبه 13 بهمن 1393 ] [ 01:42 ب.ظ ] [ پدرام کاویان ] [ نظرات ]
.: Weblog Themes By WeblogSkin :.
درباره وبلاگ

دلها به یاد خدا آرام میگیرد. رعد آیه ۲۷


الهى اگر تقسیم شود، به من بیش از این که دادى نمیرسد، فلک الحمد
علامه حسن زاده آملی
آخرین مطالب
لیست آخرین مطالب
آمار سایت
بازدیدهای امروز : نفر
بازدیدهای دیروز : نفر
كل بازدیدها : نفر
بازدید این ماه : نفر
بازدید ماه قبل : نفر
تعداد نویسندگان : عدد
كل مطالب : عدد
آخرین بروز رسانی :
امکانات وب

استخاره آنلاین با قرآن کریم