تبلیغات
دغدغه های دو آشنا

دغدغه های دو آشنا
محبت را دوای درد می دانم... یاعلی مدد
قالب وبلاگ

حسن روحانی: یكی از اصول قانون اساسی كه از روز اول تاكنون اجرا نشده و به عنوان مسئول اجرای قانون اساسی خیلی تمایل دارم تا شرایطی فراهم شود تا یك بار هم شده، آن اصل عملی شود و این است که یک مساله مهم اقتصادی، سیاسی، اجتماعی و فرهنگی در قالب ماده قانونی یا برنامه به آرای عمومی مردم و همه پرسی گذاشته شود و تمایل دارم برای یك بار هم شده برای اجرای مسئله بسیار مهمی كه برای همه اهمیت دارد، از مردم سوال شود.

حسین شریعتمداری: این اظهار نظر رئیس جمهور محترم در حالی است که مراجعه به رفراندم در دو جای قانون اساسی آمده است که دو نوع متفاوت با یکدیگر است... نوع اول، رفراندم تقنینی است که موضوع اصل 59 قانون اساسی است. این نوع از رفراندم اِعمال قوه مقننه است و از طریق مجلس صورت می‌پذیرد. با این توضیح که اصل 59 تصریح می‌کند در مسائل بسیار مهم اقتصادی، سیاسی اجتماعی و فرهنگی می‌توان اِعمال قوه مقننه را از راه همه پرسی و مراجعه مستقیم به آرای مردم انجام داد و همین اصل تاکید دارد درخواست مراجعه به آرای عمومی (رفراندم تقنینی) باید به تصویب دو سوم مجموع نمایندگان مجلس شورای اسلامی برسد. بنابراین بر خلاف آنچه رئیس جمهور محترم اعلام کرده‌اند، با این نوع از رفراندم نمی‌توان مجلس را دور زد. 
مدیرمسئول کیهان درباره نوع دوم رفراندم در قانون اساسی گفت:‌ اما نوع دیگر رفراندم یعنی رفراندم اساسی در اصل 177 آمده و موضوع آن، فقط تجدید نظر یا بازنگری در قانون اساسی است. این رفراندوم است که منوط به فرمان رهبری است و اجرای آن از مجلس نمی‌گذرد.

روزنامه های پوزه در یک آخور (زنجیره ای):

- آخ جون مسائل مهم را به رفراندوم می گذارند (گلشیفته برمی گرده!)

- رفراندوم برای تغییر (ربع پهلوی شاهنشاه آریامهر وارد تهران شد)

- ضرورت همه پرسی در مسائل اهم (همجنس بازی را آزاد می کنیم)

- همه پرسی آرزوی روحانی (مذاکرات تمدیدتر می شود)

- زیباکلام (صادقشون): چرا رئیس جمهور از همه پرسی گفت؟ (آه! آری آیا چرا گفت چنین؟!)

- همه پرسی برای مهم ترین مسائل کشور (استقلالی هستید یا پرسپولیسی؟)

- رفراندوم، پیشنهاد رئیس جمهور برای حل مسائل مهم کشور (شیب ها ملایم تر می شوند)

در همایش اقتصاد که دولت قرار بود صد روزه مسائلش را حل کند (و کرد) رئیس جمهور طوری موضع گرفت که انگار خواجه شیراز رئیس جمهور است و جناب روحانی اپوزوسیون!

«بیایید یك دهه هم امتحان كرده و از سیاست داخلی و خارجی به اقتصاد یارانه بدهیم تا ببینیم، وضعیت زندگی، معیشت و اشتغال جوانان چگونه خواهد شد.» آقای خواجه شیراز گرفتی مطلب رو؟ آقای روحانی افاضه نمودند! شما هم رئیس اجرائیات کشوری. زود اجرا کن.

انگار قرار است تاج گل هایی که سیاست خارجی برای جوانان به ارمغان آورده (اشتغال و نظام آموزشی کارآمد و ازدواج و ...) به اقتصاد هم لطف نموده و تاج گلی هم به کله تاس اقتصاد بزند. اینجاست که باید گفت: سوپرمن سیاست خارجی، ظریف قهرمان وارد می شود. اقتصاد هم تمدید می شود!

در همایش اولین کنفرانس اقتصاد ایران، بزرگان و صاحب نظران بزرگ اقتصاد ایران (خخخخخخ) دور هم جمع شدند و از کارهایی که در این سی و اندی سال خود کرده اند انتقاد کردند! ببخشید! از کارهایی که عمه من در اقتصاد کرده بود انتقاد کردند.

و بزرگان اقتصاد: در این کنفرانس بزرگ که بزرگان بزرگ اقتصاد بزرگ ایران بزرگ می شدند آمد: دولت قبلی فساد کرد، همه چیز را داغون کرد، نهادهایی که ما به آن ها کار واگذار می کنیم چرا کار را قبول می کنند؟ اصلا احمدی نژاد ... بود. ما خوبیم. ما خیلی با سوادیم. ما اصلا خیلی خیلی عالی هستیم. ما شفتالو هستیم. ما آلبالو هستیم. ما بزرگان اقتصاد هستیم. غلط کردند کسانی که اقتصاد را در این سی و اندی سال به ... کشیدیم. چه کسی تورم ایجاد کردیم؟ چرا عده ای با کمبود منابع مالی جلوی کسب و کار را گرفته ایم؟

من: ؟؟؟؟ !!!!!! ‍‍‍‍{{{{{{ \\\\ رفراندوم؟ اقتصاد؟ بزرگان؟ شیب؟ ظریف؟ ملایم؟ بی سواد؟ حسن؟ 
برچسب ها: رفراندوم، خواست رئیس جمهور، کنفرانس اقتصاد ایران، پاسخ شریعتمداری به روحانی، شیب؟،
[ دوشنبه 15 دی 1393 ] [ 06:43 ب.ظ ] [ پدرام کاویان ] [ نظرات ]
.: Weblog Themes By WeblogSkin :.
درباره وبلاگ

دلها به یاد خدا آرام میگیرد. رعد آیه ۲۷


الهى اگر تقسیم شود، به من بیش از این که دادى نمیرسد، فلک الحمد
علامه حسن زاده آملی
آخرین مطالب
لیست آخرین مطالب
آمار سایت
بازدیدهای امروز : نفر
بازدیدهای دیروز : نفر
كل بازدیدها : نفر
بازدید این ماه : نفر
بازدید ماه قبل : نفر
تعداد نویسندگان : عدد
كل مطالب : عدد
آخرین بروز رسانی :
امکانات وب

استخاره آنلاین با قرآن کریم