تبلیغات
دغدغه های دو آشنا

دغدغه های دو آشنا
محبت را دوای درد می دانم... یاعلی مدد
قالب وبلاگ

روز آرمان طلبی را تبریک می گویم! امروز حسن عباسی به دانشکده آمد و صدر تا ذیل علوم انسانی غربی را به چالشی اساسی کشید. فیلم برنامه را پیدا کنید ببینید. ارزش وقت گذاشتن دارد. این که علم اقتصاد و استادانش، در کنار روانشناسی و جامعه شناسی و حتی ریاضی و زیست شناسی دانشجویان را و کشور را به کدام سمت و سو می برد و خود این علوم در حال حاضر به کدام سو می روند. من اگر جای اساتید علوم انسانی بودم یا به نقدهای علمی اش تا فردا پاسخی می دادم یا استعفا! البته من هم اگر استاد علوم انسانی بودم شاید الآن داشتم در دنیای خیالی خود کاغذ می خوردم! و اصلا نمی شنیدم حسن عباسی چه گفته و فردا روزی فقط به پوزخندی که این چه می فهمد علوم انسانی چه چیز باحالی است اکتفا می کردم!

امروز رئیس جمهور در دانشگاه علوم پزشکی ایران حاضر شده بود و از اینکه اقلیت از گوجه فرنگی و انرژی هسته ای انتقاد می کند گله کرد! لابد اقلیت نمی دانند سر کوچه احمدی نژاد گوجه فرنگی ارزان است. روحانی گفت: «یک عده تازه به دوران رسیده که البته ما به  آنها هم احترام می گذاریم، نمی خواهد اینقدر نسبت به آینده و ارزشهای انقلاب و ارزشهای اسلام دل‌نگران باشند. ما همه باید در ارزشها اجماع نظر پیدا کرده و نظر مشترک پیدا کنیم.» آقای رئیس جمهور! این چه طرز احترام گذاشتن است؟ طوری احترام می گذارید که آدم به خودش شک کند. یعنی این گزاره هایی که من به نام بی احترامی می شناسم چیست؟ این صحبت شما مرا وادار کرد تا دوباره از مادرم بخواهم تربیتم را از سر بگیرد. گویا درس های خود را خوب فرا نگرفته ام! اما، در ارزش ها که نمی شود به اجماع رسید. ارزش های دینی ذاتی اند، مثل عزت، عدالت، تولی و تبری و ... همین که در سقیفه بنی ساعده و صفین و کوشک مدائن و کربلا به اجماع رسیدند برای هفتصد پشت امت کافی است! با خود فکر می کنم اگر این تازه به دوران رسیده ها که می گویند چرا بعد حدود یک قرن کشت گوجه فرنگی ما هنوز در زمستان در بازار گرانی داریم با «دیر به دوران رسیده ها» اجماع کنند چه شود!!!
روحانی گفت: «قولی که به مردم در همه زمینه ها این دولت داده،‌ به قولش پایبند است و هرکجا منافع و مصالح و امنیت ملی ما و حقوق ملت ما در پیش باشد و بدانیم راهی که می رویم برای احقاق حقوق ملت و منافع ملی است، نه از انتقادی می ترسیم و نه از تخریبی و نه از فریاد و سرو صدایی باک داریم.» واقعا این ستودنی است. دولت نباید از هیچ کدام از فریادهای آمریکا به دل خود ترسی راه دهد.
رئیس جمهور برای دلگرمی آن هایی که بیسواد، اقلیت، تازه به دوران رسیده، نگران دین مردم و ... می نامد هم صحبت داشت و گفت: « من خواهش می کنم از دولت نقد کنید و از دولت در جایی که تشخیص می دهید راهش درست است حمایت کنید. بدون حمایت شما و بدون نقد شما ما نمی توانیم به نقطه هدف و مقصد نهایی دست پیدا کنیم.»
16 آذر جالبی بود. صحبت های جالبی هم در قشون کشی های سیاسی رد و بدل شد. در این اوضاع اسف بار علوم کشور که محفوظات و تقلبات در طول عمری از عمر جوان به کاغذپاره ای بی ارزش به نام مدرک دانشگاهی تبدیل می شود تا از کارشناسان و کارشناسان ارشد و دکتری ها، راننده و موبایل فروش و دلیوری پیتزا و ... درست کند هم گروهی از کاغذخورها جمع شده اند تا سوگ مرحوم مرتضی پاشایی را جامعه شناسانه بررسی کنند! حی ی ی ی ی ی ف!


برچسب ها: 16 آذر روز دانشجو، گوجه فرنگی، تازه به دوران رسیده ها، سوگ مرتضی پاشایی، اقلیت، سخنان روحانی در دانشگاه علوم پزشکی ایران،
[ یکشنبه 16 آذر 1393 ] [ 07:54 ب.ظ ] [ پدرام کاویان ] [ نظرات ]
.: Weblog Themes By WeblogSkin :.
درباره وبلاگ

دلها به یاد خدا آرام میگیرد. رعد آیه ۲۷


الهى اگر تقسیم شود، به من بیش از این که دادى نمیرسد، فلک الحمد
علامه حسن زاده آملی
آخرین مطالب
لیست آخرین مطالب
آمار سایت
بازدیدهای امروز : نفر
بازدیدهای دیروز : نفر
كل بازدیدها : نفر
بازدید این ماه : نفر
بازدید ماه قبل : نفر
تعداد نویسندگان : عدد
كل مطالب : عدد
آخرین بروز رسانی :
امکانات وب

استخاره آنلاین با قرآن کریم