تبلیغات
دغدغه های دو آشنا

دغدغه های دو آشنا
محبت را دوای درد می دانم... یاعلی مدد
قالب وبلاگ
اربعین از راه رسید. آن که زیارتش نشانه مومن است. اربعین از راه رسید و خوبان رفتند کربلا. پیاده. و من اینجا در این شهر غریب پر فریب ماندم. با خودم. با بار تنهایی و حسرت و پریشی ام. کاش من هم می رفتم. نه که می رفتم، بهتر است بگویم نمی ماندم. با بارم نمی ماندم! تنها!
ماندم. و فقط منم و حسرت جانکاهی که... می روم هنوز همان راهی که... من را از ارباب دورتر می کند. می روم و می روند دوستانم، راهی را که ارباب رفت تا کربلا را آباد کند. کربلا را آرمان کند. کربلا را آرمانشهر کند. و من اینجا در آرمانشهر خودم هستم، شهری که در آن سایه ام با من قریب و غریب است!
ارباب! ای حسین! سلام خدا بر تو. حتما مرا می شناسی! من همانم که بودم. من همانم که قول ها دادم که من نمانم. ولی همانم. ببخش که من، منم! من منم نه آن! آن که شما می خواهی!
ارباب خوش به حال آنانی که به پابوس شما می آیند. خوش به حالشان! که اربابشان آنان را بار داده. خوش به حالشان که به شهر شما می آیند، تا کربلایی شوند. و من با خود می اندیشم من همانی هستم که در شهر کوفه خود ماند و نیامد کربلا... من همانم... همان! بهانه ندارم هم. نیامدم. همین. چون منی نباید هم به کربلای شما نزدیک شود، منی که از شما دور است.
چون منی کجا و کربلای خوبان کجا؟ من کوفی ام. الکوفی لا یوفی! چقدر قول دادم آدم شوم و نشدم. نشد که بشوم. نگذاشتند بشوم، گناهانم! گناهان این من نمک نشناس!
یوم الحسرة قیامت نیست، کربلاست. اربعین ارباب است. و خسر الدنیا و الآخرة منم! من که ماندم. اشک کجا درد خرابی و ویرانی این حسرت عظیم را آرام کند؟ ای قطرات اشکم! مرا ببخشید که شما را جای کربلا، اینجا جاری می کنم. مرا ببخشید... ای پاهایم مرا ببخشید که جای قدم های حسین علیه السلام شما را روی سنگفرشهای زمخت و چرکین کوفه ام می گذارم. ای دست هایم. مرا ببخشید که شما را جای ضریح ارباب، به چتر سیاهم دخیل کرده ام. ای قلب من، مرا ببخش که جای محبت ارباب، تو را از حب و بغض های دون پر کردم. ای من، مرا ببخش که من شدم.

برچسب ها: اربعین، پیاده روی کربلا، کربلا، یوم الحسرة، جا ماندم،
[ جمعه 14 آذر 1393 ] [ 09:42 ب.ظ ] [ پدرام کاویان ] [ نظرات ]
.: Weblog Themes By WeblogSkin :.
درباره وبلاگ

دلها به یاد خدا آرام میگیرد. رعد آیه ۲۷


الهى اگر تقسیم شود، به من بیش از این که دادى نمیرسد، فلک الحمد
علامه حسن زاده آملی
آخرین مطالب
لیست آخرین مطالب
آمار سایت
بازدیدهای امروز : نفر
بازدیدهای دیروز : نفر
كل بازدیدها : نفر
بازدید این ماه : نفر
بازدید ماه قبل : نفر
تعداد نویسندگان : عدد
كل مطالب : عدد
آخرین بروز رسانی :
امکانات وب

استخاره آنلاین با قرآن کریم