تبلیغات
دغدغه های دو آشنا

دغدغه های دو آشنا
محبت را دوای درد می دانم... یاعلی مدد
قالب وبلاگ

یک شبکه ضداسلامی نوشت:

«شیخ خلیفه بن زاید آل نهیان، رئیس دولت امارات متحده عربی، در پیام خود به مناسبت روز استقلال این کشور، خواستار روابط بهتری با ایران شد.

 روز 2 دسامبر مصادف با 43مین سالگرد استقلال کشور امارات است. به همین مناسبت رئیس دولت امارات در بیانیه ای بر تداوم راه بینانگذار کشور، شیخ زاید بن سلطان آن نهیان، در جهت برقراری عزت و شکوه ملی تاکید کرد.

در این پیام آمده است که امارات در حال حاضر به مدلی برای پیشرفت و توسعه، و مرکزی منطقه ای و بین المللی برای بازرگانی، کسب و کار و گردشگری تبدیل شده است.
در بخشی از این پیام، رئیس دولت امارات به رابطه این کشور با جمهوری اسلامی ایران پرداخته و اعلام کرد: با هدف گسترش ثبات و امنیت در منطقه، امارات خواهان برقراری روابط بهتر با جمهوری اسلامی ایران است، امیدی که با تداوم اشغال جزایر ما - ابوموسی، طنب بزرگ و طنب کوچک - از سوی ایران با مشکل روبرو شده است.

شیخ خلیفه در ادامه گفت: عدم تمایل ایران در رسیدن به یک تفاهم و راه حل مسالمت آمیز - از طریق مذاکرات مستقیم و یا ارجاع به حکمیت بین المللی - و مداخلات غیرقابل قبول این کشور در امور داخلی کشورهای عرب و خلیج فارس، مانعی سخت بر سر راه دستیابی به ثبات و هماهنگی مورد نیاز منطقه ای است.» پایان.

 آقای بن زائد سخنان زائدی به زبان آورده اند. که نشان می دهد نام با مسمایی دارند. که البته در خاندانان شاهان پسندیده است. اما از نکات جالب توجه این خبر عنوان «43مین سالگرد استقلال» در کنار «بنیانگذار کشور» است! که به واقع دومی صحیح است. عرب نشین امارات 43 سال است که تاسیس شده و توسط انگلیس تشکیل و به زائد واگذار شده است و به گواه تاریخ، این بیابان در هیچ برهه ای مستعمره کشوری نبوده تا از آن استقلال پیدا کند. این کشور پادشاهی مادام العمر که تا به حال انتخاباتی در آن برپا نشده در گذشته پاره ای از قلمرو کشور عثمانی بوده است.

لفظ طرب انگیز جزایر ما – در حالی که کشور ما – هم وجود ندارد جالب و بسط خاطر آفرین است. 40درصد جمعیت این پادشاهی مادام العمر عربی را کارکنان هندی، افغان، پاکستانی و جنوب شرق آسیایی تشکیل می دهند که وظیفه اداره کشور زیر نظر سفرای آمریکا و انگلیس را بر عهده دارند. 20٪ جمعیت هم ایرانیان تاجراند. حتی نیروهای پلیس هم در این مرز پادشاهی مادام العمر از مهاجرانند. کل کارکنان فنی، مهندسی، علمی، پزشکی و ... را مهاجران تشکیل می دهند. شغل بومیان این پادشاهی مادام العمر کویرنوردی با خودروهای ژاپنی، شکار با شاهین ایرانی و پر کردن کلیپ های خنده دار و اشتراک گذاری ان در اینترنت است. که این نشان از شایسته سالاری در این خطه از مرزهای امپراتوری کهن پارسی است.

اما این که گفت توسعه! (صاحبان دانش و اصحاب مطالعه و کارشناسان می دانند.) توسعه به آسفالت کردن کویر و ساختن برج های خالی از سکنه و فروشگاههای چند طبقه نیست. در حالی که متخصصان آن جا از تعویض یک لامپ ناتوانند و این قبیل خدمات را در ازای پول به پیمانکاران ایرانی، اروپایی یا هندی می سپارند. و اصولا یک پیچ هم در آن بیابان ساخته نمی شود.

پسر زائد زائد! ما نسبت به اشغال بخشی از زیست کره و تبدیل اکسیژن آن به کربن دایوکسید توسط آن پادشاهی مادام العمر معترضیم و از شما می خواهیم جدا از ایجاد این نوع آلودگی و سایر انواع صوتی و ... پرهیز کنید.

در پایان سالروز تاسیس این پادشاهی مادام العمر را به دولت انگلیس و آمریکا تبریک عرض می نمایم. به امید دیدار در کاخ سفید و تسویه کامل حساب ها. موفق و پیروز باشیم.


برچسب ها: جزایر ایرانی، خلیج فارس، ادعای امارات متخده عربی، خلیفه بن زائد، کشور امارات، سالروز تاسیس امارات توسط انگلیس،
[ سه شنبه 11 آذر 1393 ] [ 07:50 ب.ظ ] [ پدرام کاویان ] [ نظرات ]
.: Weblog Themes By WeblogSkin :.
درباره وبلاگ

دلها به یاد خدا آرام میگیرد. رعد آیه ۲۷


الهى اگر تقسیم شود، به من بیش از این که دادى نمیرسد، فلک الحمد
علامه حسن زاده آملی
آخرین مطالب
لیست آخرین مطالب
آمار سایت
بازدیدهای امروز : نفر
بازدیدهای دیروز : نفر
كل بازدیدها : نفر
بازدید این ماه : نفر
بازدید ماه قبل : نفر
تعداد نویسندگان : عدد
كل مطالب : عدد
آخرین بروز رسانی :
امکانات وب

استخاره آنلاین با قرآن کریم