تبلیغات
دغدغه های دو آشنا

دغدغه های دو آشنا
محبت را دوای درد می دانم... یاعلی مدد
قالب وبلاگ

این که علی مطهری عادت کرده اول سخن براند بعد برای رانش سخنش سخنرانی کند اولین بار نیست که حادث می شود، گویا آخرین بار هم نخواهد بود. این که ایشان احساس مسئولیت می کند راجع به دو یا سه حصرنشین فتنه بزرگ این قدر سخن براند موضوع بحث نیست. بالاخره ایشان در این زمینه احساس مسئولیت می کند. این که از نظر ایشان نظر حضرت آقا در این زمینه مطابق با عدالت نیست هم به کنار. این که می فرمایند مسجدی در شیراز توسط مخالفان مخالفین نظام به آتش کشیده شد به کنار که قویا صحت ندارد. این که نمی گویند روز عاشورا در تهران مسجدی توسط عده ای به آتش کشیده شد هم به کنار. هتک حرمت روز عاشورا هم به همان سو. این ها همه بماند به وقتش. اما:

سخن از این است که چرا به کسانی که هر روز و هر شب بیانیه می دادند و لشکرکشی خیابانی می کردند اجازه داده نشد بیایند تلویزیون و حرف هایشان را بزنند! آیا آن تعداد بیانیه، آن قدر هیاهو، آن قدر بلوا و کشتار، آن قدر سخنرانی و الی ماشاالله تیزر و خبر و عکس و میزگرد در پشتیبانی جبهه سبز (آن سوی آب های آبی) کافی نبود تا آقایان حرف هایشان را بزنند. آیا شکست خورده مناظره تلویزیونی همراه شکست خورده آرای باطله حرفی بود که نزده باشند؟

یادتان رفت آن ها چه کسانی را امت مسلمان مجاهد راه آزادی می نامیدند؟ برای چه به کسی که کمر به شکستن کمر انقلاب بسته باید اجازه داد به تلویزیون بیاید و حرف بزند؟ از چه حرف بزند؟ بیاید چه جملاتی را بر زبان جاری کند؟ بگوید تقلب شده یا بگوید نه غزه نه لبنان؟! یا مرگ بر اصل....

چرا به قضایا به دید ساده انگارانه می نگرید؟ دستگاه قضایی چه باید می کرده که نکرده؟ آیا در محاکمه، آقایان هرچه بگویند از جرمشان کم شده و به سرنوشت بهتری از حصر در کاخ می رسند؟ سخن اما اینجاست! شما از محاکمه چه می خواهید؟ نام احمدی نژاد برده شود؟ نام فلان ارگان و فلان دستگاه برده شود؟ همان گونه که جنابعالی در سخنانتان به راحتی مجلس خبرگان را تخطئه می کنید؟ از این که نام جناح رقیب سیاسیتان در محاکمه آورده شود و بعد شما به خود ببالید که «دیدید گفتم؟» چه مشکلی را برای مردم حل می کند؟ اگر مدرک و حرفی دارند از رسانه های بسیارشان بزنند. که زدند. دیگر چه مانده که بگویند؟

مشکل شخصی حضرتعالی با احمدی نژاد و برخی دستگاهها بر کسی پوشیده نیست! (من طرفدار آن ها نیستم و آن ها خودشان جواب شما را بدهند) برای چزاندن رقبایتان دنبال راهی بهتر از بیان نابجا و دور از عدالت سخنانی از قبیل دوری حضرت آقا از عدالت و مجلس خبرگان از نظارت و فرای آن به به و چه چه اجانب از سخنان گهربارتان باشید.

در کل عرصه سیاست عرصه هذیان گویی و سخنان پرتابی نیست. این که در مجلسی برای آدم کفی بزنند دلیل نمی شود برای کف آفریدن به هذیان افتاد. نظر شخصی هرکس هر چه باشد محترم است. اما مبنای عدالت نیست. پس لطفا به نام عدالت آن را قالب نکنند. سوال اینجاست که چرا همیشه تا سخنان بعضی در بوق و کرنا می رود رسانه های دشمن برایشان کف می زنند؟ چرا ما دشمن­ شاد می­شویم؟

چرا همواره سعی دارند از حواشی و موضوعات با بار رسانه­ ای زیاد حرف بزنند؟ این که چنین حرف می­ زنند محترم است اما این که چرا همیشه اینگونه حرف می­ زنند و مطالب خلاف واقع را با طنز و شوخی می­ پراکنند جای بسی بحث دارد.

آقای مطهری فرمودند اگر شهیدمطهری زنده بود بسیاری از امور اتفاق نمی­ افتاد. بله. حتما همین­طور است. اگر ایشان زنده بودند جلوی خیلی از این آب به آسیاب دشمن ریختن ها گرفته می شد.

نمی دانم عده­ ای آیا دنبال شهرت اند؟ دنبال محبوبیت­ اند؟ دنبال چه می­ گردند؟ حول چه می­ چرخند؟ آیت الله علم­ الهدی چه واژه­ پرمغزی در وصف اینان به کار برد. «ابوالیلغوزی» که هر را از بر تشخیص نمی ­دهد نمی ­تواند و تخصصش را ندارد که بگوید ولی­ فقیه اشتباه می­ کند.


برچسب ها: علی مطهری، حصر خانگی، ابوالیلغوز، فتنه 88، دوری از عدالت، سخنان علی مطهری، مجلس خبرگان،
[ جمعه 7 آذر 1393 ] [ 01:09 ب.ظ ] [ پدرام کاویان ] [ نظرات ]
.: Weblog Themes By WeblogSkin :.
درباره وبلاگ

دلها به یاد خدا آرام میگیرد. رعد آیه ۲۷


الهى اگر تقسیم شود، به من بیش از این که دادى نمیرسد، فلک الحمد
علامه حسن زاده آملی
آخرین مطالب
لیست آخرین مطالب
آمار سایت
بازدیدهای امروز : نفر
بازدیدهای دیروز : نفر
كل بازدیدها : نفر
بازدید این ماه : نفر
بازدید ماه قبل : نفر
تعداد نویسندگان : عدد
كل مطالب : عدد
آخرین بروز رسانی :
امکانات وب

استخاره آنلاین با قرآن کریم