تبلیغات
دغدغه های دو آشنا

دغدغه های دو آشنا
محبت را دوای درد می دانم... یاعلی مدد
قالب وبلاگ

تمدید امید

دیگر خیالمان راحت شد. دیپلماسی لبخند جواب خودش را از مذاکره گرفت. پیروزی بزرگ رقم خورد و مذاکره برای مذاکره و انفعال، به مذاکره برای تمدید تبدیل شد. تا ده تیر نود و چهار دوباره صبر می کنیم و همراه آقایان یک لبخند ظریف کنج لبانمن قرار می دهیم و عکس هم می گیریم!

آقای فابیوس (وزیر خارجه فرانسه) گفت: «پیشرفت هایی در خصوص مسائل کلیدی حاصل شده است.» اما من نفهمیدم فرق مسائل کلیدی و مسائل قفلی را! انگار مسائل یا کلیدی اند یا قفلی اند، نه قفل و کلیدی! شاه کلید لبخند ظریف گویا قفل ها را باز نمی کند، بل بازکردن را تمدید می کند!

خدا را شکر تسلیح کرانه باختری نیاز به کلید و لبخند ندارد. قفلش مثل آب خوردن باز می شود، با اقتدار، با به زانو در نیامدن، با به زانو درآوردن!

یک نفر منتظر بود تا امروز «دولت آمریکا» تحریم های «کنگره آمریکا» بر ضد ایران را بردارد تا بتواند سیر نفت بفروشد و جایگاه خام فروشی ایران را ارتقا دهد و دلار آمریکا را وارد کشور کند و آن را به رگ های اقتصاد ایران اسلامی با شیب ملایم تزریق کند. اما آقای اوباما برعکس رئیس جمهور ما کلید نداشت تا تحریم های کنگره (بانک و نفت) را بردارد! و قفل تحریم های کنگره بسته ماند مثل قفل صنعت مثل قفل نفت! مثل قفل کشاورزی!

حالا اوباما تا 10 تیر 94 می خواهد یک کلید ساز خوب پیدا کند و قفل کنگره را باز کند. ما هم سپردیم که باراک جان ما جلوی درب صنعت و نفت و اقتصاد و کشاورزی می نشینیم تا همزمان با کلید تو آن ها را افتتاح کنیم!

مرتضی الویری گفت: «پارلمان اصلاحات باید تشکیل شود.» بله! برای همراهی با صنعت و نفت و ... تا 10 تیر سال آینده یک پارلمان هم باشد که باهم افتتاح شوند و جامعه مدنی تکمیل شود!

حسن روحانی گفت: «بدون تردید توافق نهایی حاصل خواهد شد» و شد. توافق کردیم نهایتا تمدید کنیم تحریم ها را! گفتند تمدید دیپلماسی! بخوانید تمدید تعطیلی! تعطیلات تمدید شد!

روزنامه افکار تیتر کرد( 4 آذر): 5+1 به گاز ایران لبخند زد. بله لبخند، لبخند می آورد! هر هر هر هر! دیدید؟ شما هم خندیدید! در واقع همه می خندیم! تا 10 تیر سال آینده همه چیز تعطیل است و باید از تعطیلات لذت برد.

ماراتنی که در خط پایان شلیک شروع مجدد می شود. با لبخند دوباره بدو!


--
كاویان

برچسب ها: توافق نامه ایران و1+5، دیپلماسی خنده!!!، تمدید مذاکره، نتیجه دیپلماسی...،
[ چهارشنبه 5 آذر 1393 ] [ 02:39 ب.ظ ] [ پدرام کاویان ] [ نظرات ]
.: Weblog Themes By WeblogSkin :.
درباره وبلاگ

دلها به یاد خدا آرام میگیرد. رعد آیه ۲۷


الهى اگر تقسیم شود، به من بیش از این که دادى نمیرسد، فلک الحمد
علامه حسن زاده آملی
آخرین مطالب
لیست آخرین مطالب
آمار سایت
بازدیدهای امروز : نفر
بازدیدهای دیروز : نفر
كل بازدیدها : نفر
بازدید این ماه : نفر
بازدید ماه قبل : نفر
تعداد نویسندگان : عدد
كل مطالب : عدد
آخرین بروز رسانی :
امکانات وب

استخاره آنلاین با قرآن کریم